Bohaterowie

Hmm.. ponieważ można się czasem pogubić dodaję przewodnik po ważniejszych bohaterach opowiadania. Zawiera informacje ogólnikowe, ale łatwiej się będzie połapać.

Lily Elizabeth Evans - uczennica Hogwartu. Została wybrana na Prefekta na skutek przykrych wydarzeń, zastąpiła miejsce Anette Alborn. Cierpi na dziwną chorobę. Na urodziny dostaje wężową broszkę, która zmienia się w pierścionek, niewidoczny dla czarodziejów, prócz wąskiego grona osób. Ukochana Jamesa Pottera.

James Julius Potter - uczeń Hogwartu. Jeden z Huncwotów. Najsławniejsze, rozczochrane ciacho Hogwartu. Ścigający Griffindoru. Pragnie zostać animagiem wraz z Syriuszem i Peterem. Po uszy zadurzony w Lily Evans.

Syriusz Black - uczeń Hogwartu. Jeden z Huncwotów. Największy łamacz serc i wianuszków. Wieczny wolny strzelec, bardzo ceniący połączenie słów "wolny strzelec". Nie rozumie stałości związków. Uwielbia Hogwart i swoich przyjaciół, za którymi poszedłby w ogień. Został wypędzony z rodzinnego domu.

Remus Lupin - uczeń Hogwartu. Jeden z Huncwotów. Pan Prymus. Lubi książki i naukę ale największa radość sprawia mu spędzanie czasu z przyjaciółmi, nawet, jeżeli miałby to przypłacić kolejnym szlabanem. Prefekt, w zastępstwie za Denisa Salary'ego. Jest wilkołakiem. Nie potrafi rozmawiać z dziewczynami co z biegiem czasu  wprawia go w coraz większe zakłopotanie,.

Jack H.- dwudziestodwuletni, tajemniczy chłopak o srebrnych oczach. Nie był uczniem Hogwartu. Członek Zakonu Węża. Pragnie dopełnienia przepowiedni. Pilnuje Wielkiej Tajemnicy dotyczącej szlacheckich rodów. Ma kota.

Kastor Black - Brat Widzące Słońce, Szalony Wujaszek - mężczyzna w nieokreślonym wieku, którego ciało trawi dziwna choroba, zmieniająca go w starca. Od pewnego momentu jest ślepy. Należy do rodu Blacków. Jeden z najsłynniejszych czarodziei. Uznawany jest za zmarłego. Pała się starą magią. Uwielbia magiczne przedmioty. Nie uznaje Toma Riddle'a jako następcę Slytherinu.

Eligiusz Black - brat Kastora. Prowadzi aptekę na Pokątnej. Wdowiec. Poplecznik Czarnego Pana. Stara się stanąć po stronie Dziedzica Slytherinu i zarobić.Nie utrzymuje kontaktów z rodziną.

Ann,Dorcas, Jane - przyjaciółki Lily z Hogwartu. Należą do Gryffindoru.

Nie chcę zbytnio spoilerować ani zdradzać przygotowanej fabuły, a i tak trochę pospieszyłam z pewnymi rzeczami. Myślę, że teraz będzie ciut łatwiej, przynajmniej jeśli chodzi o braci Black.

1 komentarz:

  1. "Jack H. [...]Ma kota" -> umarłam.
    Parę literówek, ogranęłam niemal wszytsko. I oczywiście czekam na NN.
    Ech, my school wants to kill me...
    Szalona

    OdpowiedzUsuń